Wybieramy wózki widłowe z napędem LPG

Chyba nie ma już sklepu, hurtowni, czy magazynów, w których nie przewoziłoby się towarów przy pomocy wózków widłowych. Mieści się na nich po kilkanaście palt z towarem, które zawsze można zawieść w konkretne miejsce. Dawniej popularne były wózki spalinowe. Obecnie tańsze w eksploatacji są wózki z napędem LPG.

Wózki widłowe z napędem LPG coraz popularniejsze

wózek widłowy na LPGNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż każdy właściciel sklepu lub hurtowni ma choć jeden wózek widłowy na LPG. Nikt już nie przenosi pudeł z towarem. Co do zasady większość wózków jest spalinowa. Obecnie częściej wybierane są te z napędem na gaz, który jest zdecydowanie tańszy, a jego wydajność jest praktycznie taka sama jak benzyny. Dzięki wózkom można przewozić w magazynie pudła i kartony o bardzo dużej wadze, których dziś nikt już nie roznosi ręcznie, gdyż nie jest to ekonomiczne. Firmom zawsze bardziej kalkuluje się zakup wózków LPG i ich operatorów niż zatrudnianie kilkunastu magazynierów. Wózki są łatwe w obsłudze i można na nich przewozić palety o bardzo dużej wadze. Widły zawsze mają regulację dzięki, której zawsze dopasujemy je do wielkości palet, czy kartonów. Producenci produkują coraz zwrotniejsze wózki, na których można przewozić przeróżne towary bez obawy przed ich uszkodzeniem. Widły mogą być też podnoszone do góry oraz opuszczane na dół, dzięki czemu zawsze będziemy mogli przewozić towar, bez względu na wysokość, na jakiej się on znajduje.

Ostatnio wózki widłowe z napędem LPG stają się coraz popularniejsze. Gaz jest tańszy niż benzyna, a jego ceny są raczej stałe. Dzięki temu wózki te są bardziej ekonomiczne w usłudze, niż te spalinowe, które kiedyś były nieodłącznym elementem pracy magazynierów i osób, które są zatrudniane do rozkładania sklepowego towaru.