Wybór kotła do naszego domu

Kiedy jesteśmy w trakcie budowy naszego domu lub też jego gruntownego remontu, który obejmuje swoim zakresem również wymianę urządzenia, dzięki któremu w naszym domu lub mieszkaniu dostępna jest ciepła woda, stajemy przed wyborem dotyczącym zasilania kotła, a także jego rodzaju. Na rynku bowiem dostępne są – bez względu na źródło zasilania – kotły wiszące i kotły stojące.

Kotły wiszące proponowane przez firmę Galmet

galmet kotły wisząceJedną z firm zajmującą się produkcją kotłów grzewczych, jest firma Galmet. W jej asortymencie znajdziemy kotły stojące, ale produkowane są również przez firmę Galmet kotły wiszące. Jeśli mamy podjąć decyzję między tymi dwoma typami kotłów, należy wiedzieć, że kotły wiszące najczęściej charakteryzują się mniejszą pojemnością i, co za tym idzie, zajmują mniej przestrzeni. Mniejsza pojemność jest wymuszona oczywiście sposobem instalacji kotła – żadna ściana lub sufit nie będą w stanie wytrzymać zbyt dużego obciążenia podgrzewanej wody. Ze względu na mniejsze rozmiary kotłów wiszących, doskonale sprawdzą się one w domach, które dysponują małą przestrzenią. Kocioł tego typu możemy zainstalować z takim samym powodzeniem w piwnicy, jak i w łazience, a przestrzeń, która pozostanie pod nim, jest dla nas w pełni do zagospodarowania – możemy postawić tam, np. szafkę. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że kotły wiszące lepiej sprawdzą się w domach z mniejszą liczbą mieszkańców, którzy jednocześnie zużywają mniejsze ilości wody.

W internecie bez większego problemu znajdziemy przypuszczalne przeliczniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie kotła służącego do podgrzewania wody. Wielkość kotła zawsze związana jest z jego pojemnością i w przypadku dużego zużywania wody zalecane jest jednak zakupienie kotła stojącego, który wyeliminuje zagrożenie braku ciepłej wody.