Wypracowanie na temat biura nieruchomości

Ostatnio w klasie rozrabiałem i nauczyciel się na mnie pogniewał. Dostałem dodatkowe wypracowanie do napisania, by zrekompensować swoje zachowanie. Miałem opisać jakieś biuro nieruchomości oraz pracę w nim. W Bydgoszczy są liczne biura nieruchomości, więc mogę napisać co chcę, ponieważ nauczyciel nie zorientuje się, że nie jest opisywane konkretne biuro nieruchomości.

Charakterystyka biura nieruchomości

biuro nieruchomościW moim wypracowaniu napisałem kto może prowadzić takie sprawdzone biuro nieruchomości Bydgoszcz oraz jakiego rodzaju licencję taka osoba powinna posiadać. Opisałem również jak przebiega sprzedaż mieszkań oraz jakie warunki muszą zostać spełnione aby transakcja została zrealizowana. Postanowiłem, że działki rekreacyjne na sprzedaż również opiszę, bo to dość ciekawy temat. Stwierdziłem, że biuro nieruchomości oferuje nie tylko sprzedaż mieszkań, więc uwzględniłem w swoim wypracowaniu także apartamenty na wynajem i opisałem korzyści, jakie uzyskuje klient. Moje wypracowanie było dość ogólnikowo napisane, ale doskonale opisałem sprzedaż mieszkań, więc nauczyciel nie będzie miał się do czego przyczepić. Działki rekreacyjne na sprzedaż też na pewno go zaskoczą w mojej pracy. Kiedy weszła do pokoju siostra to powiedziałem jej co robię. Zapytała czy napisałem o notariuszu, ponieważ jeżeli w grę wchodzi sprzedaż mieszkań, to przecież notariusz jest również niezbędny w trakcie transakcji. Genialny pomysł. Opisałem biuro nieruchomości, które sam wymyśliłem.

Ciekawe, czy gdybym powiedział o tym nauczycielowi to by mnie pochwalił, czy zdyskwalifikował z uwagi na niewypełnienie obowiązków? Nie będę ryzykował. Powiem, że biuro nieruchomości mieści się w centrum Bydgoszczy. Jest mnóstwo takich firm, więc mogłem sobie wybrać jakąkolwiek. Dobra, praca napisana. Mam nadzieję, że będę miał spokój.