Wysokogatunkowa stal wykorzytywana w budowie kominków

Każdy komu zależy na maksymalnym wykorzystaniu ciepła z kominka, powinien postawić na nowoczesne rozwiązania, które są dostępne na polskim rynku. Przykładem może być kominek typu LUCY, który idealnie nadaje się do montażu w domu.

Potrójny system doprowadzania powietrza w kominku typu LUCY

kominek lucy 16Kominek ten zapewnia oszczędność energii, ale też sprawia, że sprzątanie takiego kominka jest niezwykle proste. Zarówno korpus kominka LUCY jak i jego front zostały stworzone z naprawdę solidnych materiałów. Mowa o wysokogatunkowej stali, która jest odporna na działanie bardzo wysokich temperatur. Dzięki temu ciepło nie ucieka z kominka w nadmiarze, a przestrzeń zewnętrzna jest zabezpieczona. Kominek LUCY zapewnia efektywne spalanie, a poza tym temperatura utrzymuje się w takim kominku naprawdę długo. Komora spalania została wyłożona specjalnym materiałem, którego zadaniem jest akumulowanie ciepła. To zaś podwyższa temperaturę w samej komorze, więc sprawia, że kominek pracuje znacznie wydajniej. Warto zainwestować w kominek lucy 16, bo daje on szansę na ogrzanie nie tylko pomieszczenia, w którym się znajduje. Spalanie opału w takim kominku jest zdecydowanie bardziej opłacalne. Wszystko za sprawą deflektorów, które wydłużają drogę spalin. Poza tym należy też wspomnieć o tym, że w kominku LUCY możliwe jest regulowanie dolotu powietrza. Co więcej regulacja jest niezwykle prosta – jest tylko jeden regulator, więc nie ma tutaj mowy o żadnych błędach.

Komora kominka musi być cały czas dopowietrzana w trakcie spalania opału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu potrójnego systemu dopowietrzania. Pierwotne powietrze zawsze trafiać będzie pod ruszt kominka. Do tego dochodzi jeszcze powietrze wtórne, które można doprowadzić przez otwór w tylnej ścianie kominka. Poza tym we wkładzie znajduje się też kurtyna powietrza.