Wytrzymałe suliatki balkonowe

Wielu mieszkańców miast musi się stale zabezpieczać przed niechcianymi lokatorami jakimi są różne gatunki ptaków, ponieważ bardzo chętnie przebywają na parapetach, balkonach, werandach czy gzymsach i poddaszach. Ponadto w znaczny sposób zanieczyszczają te miejsca.

Przed czym chroni siatka balkonowa?

polecane siatki balkonowePtaki uwielbiają wracać w te same miejsca, zwłaszcza jeżeli jest im w nich dobrze i czuja się bezpiecznie. Najbardziej lubią spędzać czas na parapetach i balkonach, gdyż mogą tam założyć gniazdo. To z kolei dla właściciela lokalu spory problem, dlatego najlepiej jest się przed nim zawczasu ochronić. Polecane siatki balkonowe będą idealnym rozwiązaniem, bo od razu zlikwidują problem. Mechaniczne rozwiązania zawsze są najlepsze bo dają natychmiastowy efekt. Przede wszystkim siatki szczelnie osłaniają balkon, dzięki czemu żaden ptak się nie dostanie na balkon. Ich montaż jest dość prosty i co najważniejsze, nie wymaga użycia wiertarki czy gwoździ. Dostępne na rynku siatki są wykonane z różnych materiałów, które są wyjątkowo cienkie, ale za to wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy mróz. Wystarczy je przymocować do części balkonu i elewacji budynku za pomocą specjalnych zaczepów samoprzylepnych. Dzięki temu nie zniszczy się konstrukcji budynku w razie ewentualnego zdejmowania siatki. Jest ona mało widoczna i posiada oczka w kilku rozmiarach, zatem możemy ją dostosować do ptactwa jakie akurat występuje w naszej okolicy.

W obecnej chwili poza kolcami na ptaki, siatki są najczęściej wybierane, gdyż są bardzo skuteczne. Raz na zawsze likwidują problem niechcianych gości. Można ją kupić w sklepach budowlanych na metry albo najtaniej w sklepach internetowych z asortymentem dla ptaków.