Zaawansowane siłowniki do bram

Decydując się na zakup nowej bramy wjazdowej warto przemyśleć przede wszystkim to, jak często będziemy z niej korzystali. Jeżeli nie posiadamy auta wówczas wystarczy nam tradycyjna brama skrzydłowa. Większość z nas jednak na co dzień porusza się samochodem do pracy, czy na zakupy, a w takich sytuacjach brama skrzydłowa może okazać się męczącym rozwiązaniem.

Nowoczesna brama z automatyką

zaawansowana automatyka do bramyJeżeli na co dzień korzystamy z auta niezależnie od tego, czy jeździmy nim do pracy, czy chociażby tylko po zakupy wówczas najwygodniejszym dla nas rozwiązaniem będzie zakup bramy przesuwnej przez wzgląd na wygodę jej użytkowania. Jest ona bowiem bardzo lekka toteż z jej otwieraniem i zamykaniem nikt nie będzie miał większych problemów. Jeżeli jednak bramę już posiadamy, ale chcemy ją wymienić na nową właśnie ze względu na komfort użytkowania to wówczas może okazać się, że egzamin zda inny sposób, znacznie tańszy i niewymagający zakupu nowej bramy. Tym sposobem jest zaawansowana automatyka do bramy którą dokupimy i do bramy przesuwnej i do bramy skrzydłowej. Zainstalowanie takiej automatyki sprawi, że bramę będziemy mogli otwierać zdalnie, przy pomocy pilota bez potrzeby wysiadania z auta, czy wychodzenia z domu, jeżeli akurat odwiedzą nas goście. Takie rozwiązanie zwiększy stanowczo nasz codzienny komfort użytkowania bramy. Funkcję tę z pewnością bardzo docenimy zarówno w wakacje jak i zimą, gdy na zewnątrz potrafią panować wręcz skrajne temperatury.

Oprócz samego komfortu mechanizm sterujący bramą dba także o nasze bezpieczeństwo. Siłowniki posiadają specjalny czujnik, który potrafi wykryć, gdy coś stoi bramie na przeszkodzie, a wówczas uniemożliwia bramie jej zamknięcie się. Jest to bardzo przydatna opcja szczególnie w przypadku nowych bram, które bywają bardzo lekkie, a co za tym idzie potrafią się zamknąć przy większym podmuchu wiatru.