Zabezpieczenie podłogi woskiem

Podłoga w każdym domu czy mieszkaniu jest bardzo ważną częścią, gdyż wszyscy z niej korzystamy, zatem jest poddawana ciągłym zniszczeniom. Oddziałuje na nią wilgoć, brud czy niekiedy promienie słoneczne, które skutecznie zmniejszają jej trwałość.

Czy woski olejne skutecznie zabezpieczają drewno?

wosk olejny osmoBardzo dużo osób decyduje się na wykonanie drewnianej podłogi, gdyż jest ona uznawana za najtrwalszą. Dodatkowo posiada niesamowite walory estetyczne, które sprawiają, że pasuje do każdego wnętrza. Ponadto drewno jako jako jedyny surowiec wymaga odpowiedniej wentylacji, ponieważ pochłania i oddaje wilgoć. Malowanie drewnianej podłogi lakierem sprawia, że zostaje ona całkowicie odcięta od dopływu powietrza, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepszy jest oryginalny wosk olejny Osmo, który tworzy na podłodze twardą, ale przepuszczającą powierzchnię zabezpieczającą. Posiada ona odpowiednia mikroporowatość, która chroni drewno przed wilgocią, brudem i ścieraniem, a jednocześnie doprowadza do niego powietrze. Wosk zachowuje naturalne piękno podłogi i wnika w głębokie warstwy drewna, przez co je pielęgnuje i chroni na każdym poziomie. Idealnie się sprawdzi do desek litych, warstwowych, podkładowych, płyt OSB czy parkietów i podłóg korkowych. Wosk olejny jest łatwy w aplikacji, ponieważ można go nanosić na powierzchnię przy pomocy wałka malarskiego, pędzla czy specjalnej szpachli. Można go stosować do podłóg, schodów, mebli, a nawet drewnianych zabawek, ponieważ posiada odpowiednie certyfikaty.

Zabezpieczenie drewnianej podłogi jest koniecznością, jeżeli chcemy z niej korzystać przez długie lata i cieszyć się jej oryginalnym charakterem. Wosk sprawia, że podłoga staje się odporna na ścierane, przebarwienia czy uszkodzenia, ponieważ tworzy na niej twardą powłokę.