Zachowanie czystości w ośrodkach medycznych

Instytucje związane ze służbą zdrowia, czyli przychodnie, szpitale, gabinety lekarskie, zabiegowe i stomatologiczne, hospicja, domy pomocy opieki społecznej itp., a także takie miejsca, jak gabinety odnowy biologicznej, salony kosmetyczne, SPA wymagają szczególnej dbałości o higienę pomieszczeń, instrumentów medycznych oraz innych akcesoriów, które mają styczność z pacjentem lub klientem.

Zastosowanie prześcieradeł jednorazowych

jednorazowe prześcieradła medycznePrzeróżne badania oraz zabiegi, jakim się poddajemy, wymagają bardzo często zastosowania urządzeń, z których przed nami korzystali już inni pacjenci czy też klienci. W gabinecie lekarskim kładziemy się na leżankach lub, w wypadku kobiet, fotelach ginekologicznych, korzystamy z łóżek do rezonansu magnetycznego i wygodnych foteli w gabinetach kosmetycznych. Masażyści również nie wyrzucają materaców po każdym kliencie, a zmieniają jednorazowe prześcieradła medyczne. Dzięki temu kolejny pacjent ma pewność, że znajduje się na czystej powierzchni, której nikt wcześniej nie dotykał. Zapewnia to również właściwe warunki higieniczne. Prześcieradła jednorazowe są dostępne w wersji jedno- lub dwuwarstwowej. Producenci oferują produkty celulozowe i włókninowe (fizelina), dodatkowo foliowane lub podfoliowane z jednej strony. Prześcieradła jednorazowe można kupić w różnej formie: pakowane po kilka sztuk lub w wygodnych rolkach.

Służba zdrowia, gabinety kosmetyczne i salony tatuażu muszą szczególnie dbać o higienę, aby zapewnić właściwą opiekę oraz komfortowe warunki swoim pacjentom lub klientom. We wszystkich wymienionych miejscach istnieje ryzyko zarażenia bakteriami lub wirusami, dlatego należy w nich stosować szczególne środki do dezynfekcji oraz akcesoria ochronne, w tym jednorazowe prześcieradła, zabezpieczające przed różnymi zanieczyszczeniami.