Zadbaj o bezpieczeństwo jeżdżąc skuterem – kaski i odzież na motor

Kiedy rozpocząłem naukę w liceum oddalonym od domu o kilkanaście kilometrów zacząłem szukać możliwości dojazdu innych, niż autobus. Przede wszystkim ze względu na wygodę. W ciągu roku szkolnego niejednokrotnie musiałbym dojeżdżać na zajęcia znacznie przed czasem ze względu na niezbyt dopasowany do moich potrzeb rozkład jazdy.

Kask na motor to podstawa

kask na motorDodatkowo w cieplejsze dni bardzo męczył mnie upał panujący wewnątrz pojazdu. Niestety, ze względu na dzielącą mnie od szkoły odległość docieranie do niej pieszo nie było możliwe. Próbowałem jeździć rowerem, jednak moja droga wiodła po dość ruchliwych ulicach, gdzie poruszając się zbyt wolno nie czułem się bezpiecznie. Ostatecznie po długich namowach rodzice zgodzili się kupić dla mnie skuter. Jednak aby podróżować tym wspaniałym pojazdem musiałem kupić również kask. Wybór okazał się bardzo trudny, gdyż bardzo nie lubię absolutnie żadnych nakryć głowy. Szukałem długo, aż moje serce podbił niezwykle piękny schuberth c3 pro. Niestety zostałem wyśmiany przez domowników, którzy jednogłośnie orzekli, że to kask motocyklowy, który w połączeniu z moim niewielkim skuterem będzie wyglądał po prostu śmiesznie. Z podobnych względów odrzucony został równie pięknie wyglądający nolan n40. Długo toczyłem o niego spór, jednak ostatecznie przegrałem z kretesem. Wraz ze skuterem zakupiony został wybrany przez ojca bezpieczny kask na motor nolan n21. Nie byłem zachwycony, jednak wszelki opór był daremny. Bez kasku na głowie nie było mowy o wyjechaniu na drogę. Wszak bezpieczeństwo stanowić powinno najwyższą wartość. Ostatecznie pogodziłem się z tym, że ogromne nakrycie głowy będzie już codziennie towarzyszyło mi w drodze do szkoły. Przynajmniej nie musiałem zjawiać się w niej przed czasem.

 

Jak się okazało nawet tak niewielki kask zachwycał wszystkich moich rówieśników, szybko sprawił, że stałem się w szkole bardzo popularny i lubiany. Z perspektywy czasu stwierdzam, że skuter oraz kask to fantastyczne rzeczy nie tylko ze względu na komfort podróży ale także ze względów społecznych. Chyba nigdy nie zamienię ich ponownie na autobus.