Zakładanie ogrodów i wybór roślin

 Zakładanie ogrodów to nie tylko wykonywanie projektu, czyli rozplanowania tego co gdzie będzie umiejscowione. To nie tylko mała architektura ogrodowa, basen, taras. To nie tylko nawadnianie ogrodu, nasypywanie ziemi, czy wybór materiałów do budowy tarasu. To także wybór roślin. Co trzeba o nim wiedzieć?

Zakładanie ogrodów i analiza terenu

zakładanie ogrodów trójmiastoPrzede wszystkim trzeba wiedzieć że roślina musi posiadać właściwą glebę oraz odpowiednią ilość wody i światła. Liczy się także to, w jakim miejscu będą rośliny posadzone. Na przykład kaktusy i sukulenty potrzebują dużo słońca i mało wody. Nie trzeba ich bardzo podlewać, ani przycinać. Same się rozrastają bardzo ładnie. Jednak już na przykład takie róże są bardzo wrażliwe na wszystkie warunki otoczenia. Muszą mieć idealną glebę, nie można ich przesuszać, ale też nie przelewać. Takie różne najlepiej jest posadzić w takim miejscu, żeby podlewanie automatyczne do nich nie sięgało. Lepiej zajmować się tym samodzielnie. zakładanie ogrodów trójmiasto musi również uwzględnić to, gdzie znajduje się ogród. Jeśli przy ruchliwej ulicy to rośliny nie powinny tam rosnąc. Spaliny samochodowe, kurz i pył będą osadzać się na roślinach i negatywnie na nie wpływać. Warto wtedy zaplanować wykonanie żywopłotu z odpornych roślin, takich jak tuje, które będą osłaniały inne rośliny. Wybór roślin zależy też od tego czy lubimy zajmować się roślinami czy nie. Niektóre rośliny w zasadzie nie wymagają przycinania i przesadzania, a o inne trzeba dbać codziennie.

Jedynie osoby cierpliwe powinny kupować takie rośliny. Inaczej szybko one zmarnieją. Warto jest się poradzić sprzedawców w sklepie ogrodniczym, czy też poczytać co nieco na temat roślin jakie się nam podobają w internecie. Wtedy dokonamy trafnego wyboru i wiemy, że nasz ogród będzie piękny.