Zakłady pogrzebowe w Katowicach

Trzy miesiące temu spotkała mnie przykra rzecz. Zmarł mój tata. Musiałam zająć się wszystkimi sprawami związanymi z pochówkiem, bo nie mam rodzeństwa, a moja mama zmarła kilka lat wcześniej. Do tej pory nie pozałatwiałam jeszcze wszystkich spraw urzędowych. Pozostaje jeszcze kwestia naszego mieszkania.

Polecane zakłady pogrzebowe w Katowicach

zakład pogrzebowy katowiceKiedy otrzymujemy wiadomość o śmierci zazwyczaj jesteśmy załamani. Ja też byłam. W szpitalu otrzymałam dokumenty dotyczące zgonu i na szczęście poinformowano mnie co mam dalej robić. Jeden z nich musiałam zanieść do Urzędu Stanu Cywilnego. Kolejny do zakładu pogrzebowego. Na szczęście, jeśli tym czego szukamy jest zakład pogrzebowy Katowice są miejscem, gdzie znajdziemy ich wiele. Znalazłam i internecie numer telefonu do jednego z nich i zarezerwowałam termin jeszcze ze szpitala. Potem pojechałam tam z dokumentem stwierdzającym zgon. Kobieta, która była w biurze rozmawiała ze mną bardzo spokojnie i łagodnie. Miałam uczucie, że rozumie moje potrzeby. Pomogła mi wybrać trumnę, umówiła mnie z proboszczem w kancelarii mojej parafii. W zakładach pogrzebowych pracują ludzie empatyczni. Na co dzień mają do czynienia z osobami, które straciły bliskich. Wiedzą jak z nimi rozmawiać. Zawsze pomogą w wyborze usług nam potrzebnych w tej chwili. Cena całej usługi tylko niewiele przekroczyła wysokość zasiłku pogrzebowego. Bardzo mnie to ucieszyło. Czekało mnie bowiem jeszcze wiele wydatków, między innymi notariusz.

Śmierć osoby bliskiej jest trudnym przeżyciem. Każdy z nas przechodzi żałobę na swój własny sposób. Musimy jednak dać sobie czas na jej odpowiednie przeżycie. Potrzebujemy czasu na akceptację faktu, że bliska osoba nie odbierze już telefonu, że zostanie po niej puste mieszkanie. Czasem jest to bardzo trudne.