Zalety soczewek kolorowych

Jakiś czas temu zrezygnowałam z noszenia okularów na co dzień na rzecz soczewek. Jest to bardzo wygodna alternatywa ponieważ, jak wiemy okulary lubią się psuć i to w dosyć prosty sposób, a do tanich nie należą. Soczewki z kolei można kupić za bardzo niewielką cenę, a oprócz wygody noszenia mają także wiele innych zalet.

Wygoda noszenia soczewek

soczewki zmieniające kolor oczuJeszcze doniedawna nosiłam głównie okulary, ale pewnego dnia ze względu na koncert na którym miałam zamiar się świetnie bawić zrezygnowałam z nich na rzecz kupienia sobie soczewek. Wówczas miał być to dla mnie jednorazowy zakup ze względu na koncert. Wiadomo bowiem, że kiedy się skacze w tłumie ludzi nietrudno o wypadek mając okulary dlatego ze względów bezpieczeństwa oraz wygody postanowiłam wtedy założyć soczewki z którymi, jak się później okazało nie rozstaję się do dziś. Pierwszymi soczewkami, jakie zakupiłam były te tradycyjne, przezroczyste, lecz później zdecydowałam się na soczewki zmieniające kolor oczu dzięki którym moja twarz nabrała zupełnie innego wyrazu. Postanowiłam przerzucić się na soczewki ponieważ ich noszenie jest niezwykle wygodną sprawą. Nie trzeba na nic uważać, nic nie ogranicza naszego pola widzenia i dosłownie można zapomnieć w ogóle o tym, że ma się jakąkolwiek wadę wzroku. Nie są także wyczuwalne na oczach, co jest kolejnym, ogromnym plusem. 

Kupując kolorowe soczewki wybrałam opcję niebieską powiększającą oczy. Soczewki dzięki temu, że posiadały na sobie kilkutonowy nadruk prezentowały się niezwykle naturalnie na oku nie powodując sztucznego efektu. Soczewki od wewnętrznej strony posiadały delikatnie żółtawe fragmenty co świetnie zlało się z moją heterochormią centralną sprawiając, że środkowe obwódki były zupełnie niewidoczne. Im bliżej krawędzi zewnętrznej tym bardziej soczewka była niebieska nadając oczom niezwykle naturalny wygląd.