Ze sprzedażą domu pomógł mi fachowy fotograf

Kilka miesięcy temu postanowiłem sprzedać dom i wyprowadzić się z żoną i synem do innego miasta. Dostałem nową pracę, więc zmiana miejsca zamieszkania okazała się koniecznością. Wynajęliśmy mieszkanie w mieście, w którym podjąłem pracę a dom, w którym mieszkaliśmy wystawiłem na sprzedaż w internecie. Postanowiłem sprzedać dom bez korzystania z pomocy pośredników.

Wystarczyło odpowiednio pokazać wnętrza domu

fachowa fotografia wnętrz w poznaniuNajpierw wystawiłem dom na sprzedaż na internetowych portalach z ogłoszeniami. Cenę ustawiłem dość atrakcyjną jak na ten metraż i tą lokalizację. Dziwiłem się jednak, że moją ofertą nikt się nie zainteresował. Nie miałem żadnych zapytań o dom ani nawet nikt nie chciał go oglądać. Nie mogłem zrozumieć dlaczego, bo oferta była naprawdę atrakcyjna. Zrozumiałem dlaczego tak jest gdy porozmawiałem ze znajomym fotografem. W ofercie jego pracowni była fachowa fotografia wnętrz w Poznaniu i właśnie on uświadomił mi, że wszystko zależy od zdjęć. Umówiłem się z nim, że zrobi profesjonalną sesję wnętrz domu, który chciałem sprzedać. Po kilku dniach ponownie wystawiłem ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości, ale tym razem z dołączonymi do niej profesjonalnie wykonanymi zdjęciami. Odzew był niemalże natychmiastowy, a w następny weekend miałem umówionych kilkunastu potencjalnych klientów. Umowę przedwstępną na sprzedaż domu podpisałem z czwartym oglądającym. To była naprawdę błyskawiczna sprzedaż, a wszystko to dzięki fachowym fotografiom wykonanym przez profesjonalnego fotografa.

Ta sytuacja była dla mnie nauczką na przyszłość. Teraz już wiem, że jeśli chcę coś sprzedać w internecie to muszę to pokazać na zdjęciach w maksymalne atrakcyjny sposób. Nie wolno przy tym zafałszowywać ani kolorować rzeczywistości, ale wszystko jest kwestią odpowiednio wykonanych zdjęć. A do tego potrzebny jest nie tylko aparat, ale i wiedza na temat fotografii.