Zestawy kąpielowe dla niemowlaków

Pojawienie się dziecka w domu, całkowicie przewartościowuje podejście do życia. Rodzice muszą stanąć na wysokości zadania i jak najszybciej nauczyć się pielęgnacji i odpowiedniej opieki nad niemowlakiem, który potrzebuje ich uwagi.

Czy zestaw kąpielowy jest niezbędny?

zestawy kąpieloweKażdy niemowlak wymaga codziennej pielęgnacji. Na początku jest to dość skomplikowane, bo robimy to pierwszy raz i obawiamy się o jego bezpieczeństwo. Jednak z czasem będziemy to robili niemalże z zamkniętymi oczami. Do pielęgnacji małego dziecka, będą nam potrzebne zestawy kąpielowe, które zawierają wszystkie niezbędne artykuły. Na rynku znajdziemy różne komplety większe, lub mniejsze, ale podstawowe przybory do kąpieli są w każdym. Na pewno nie może w nim zabraknąć miękkiego ręcznika bawełnianego, albo frote, w który zawiniemy dziecko wyjęte z wody. Najlepsze będą ręczniki dla dzieci z kapturkiem, do którego wsadzamy główkę malucha. Musi być jakaś myjka, albo gąbka do mycia ciała i konieczny jest termometr, ponieważ dzieci trzeba kąpać przynajmniej w temperaturze trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. W niektórych kompletach są też wanienki w klasycznym rozmiarze sto na czterdzieści centymetrów, oraz plastikowa wkładka do wanny, w której możemy ułożyć niemowlaka, aby nie był cały zanurzony w wodzie. Po kąpieli przyda się nam szczotka do włosków, lub grzebień z zaokrąglonymi końcami. Paznokcie niemowlaków wymagają częstego obcinania, bo bardzo szybko rosną, dlatego w zestawie znajdują się specjalne nożyczki z zaokrąglonymi czubkami.

Zestaw do kąpieli dla niemowlaka jest niezbędny, gdyż umożliwia bezpieczną kąpiel. Możemy je uzupełnić o specjalne płyny do kąpieli, lub zabawki, które się przydadzą, gdy maluch będzie samodzielnie siedział. Taki komplet świetnie nadaje się na prezent.