Znane sanatoria w kujawsko pomorskim

 

Każda osoba zasługuje na porządny odpoczynek, szczególnie kiedy lata młodości są już dawno za nią. Seniorzy z całego kraju, co roku tłumnie uczęszczają na zorganizowane turnusy, które prowadzone są w różnych sanatoriach i miejscach uzdrowiskowych.

Jakie są zabiegi prowadzone w sanatoriach?

kujawsko pomorskie sanatoriaDla wielu osób, starość oznacza ciągłe dolegliwości bólowe, problemy ze zdrowiem i częste wizyty u lekarzy specjalistów. To codzienność wielu seniorów, dlatego pobyt w sanatorium dla takich osób, może okazać się lekiem na całe zło. Są to specjalistyczne ośrodki, które znajdują się w najczystszych miejscach Polski i dysponują wieloma, zdrowotnymi zabiegami. Województwo kujawsko pomorskie sanatoria posiada od dziesiątek lat i są znane na całą Polskę. Najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane jest sanatorium w Ciechocinku, gdyż posiada doskonałe kąpiele solankowe, które są znane ze swoich właściwości zdrowotnych. Seniorzy mogą liczyć na komfortowe warunki w luksusowych dwuosobowych pokojach z klimatyzacją. W cenie turnusu, otrzymują nieograniczony dostęp do licznych zabiegów prowadzonych przez doświadczonych masażystów, fizjoterapeutów i rehabilitantów, kompletne wyżywienie czy możliwość korzystania z basenów. Sanatorium posiada duży teren zielony, po których uczestnicy turnusów mogą w solnych chwilach spacerować czy uprawiać sport, gdyż są dostępne boiska do gry w siatkówkę, tenisa czy ścieżki rowerowe. Z pewnością czas spędzony w sanatorium w województwie kujawsko-pomorskim będzie korzystny dla zdrowia.

Turnusy organizowane przez sanatoria, są odpłatne, ale można skorzystać z dofinansowania do nich. Organizuje je Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z którego każdego roku bardzo wiele seniorów korzysta i są bardzo zadowoleni.